Q&A

– Czy kamienie które Państwo oferujecie są prawdziwe?

Tak, zajmujemy się dystrybucją jedynie kamieni naturalnych wyprodukowanych przez Matkę Naturę. Jedyny wyjątek stanowią moissanity 😉 ale to już inny temat. W opisie każdego kamienia zamieszczamy informację czy był udoskonalany ręką ludzką czy też nie. Naszym priorytetem jest wyszukiwanie kamieni z najmniejszą możliwą ingerencją. Akceptujemy podgrzewanie kamieni by wydobyć ich barwę, w przypadku niektórych topazów powlekanie. Czego u nas nie znajdziesz – kamieni barwionych chemicznie, zalewanych szkłem, produkowanych w laboratorium etc.

– Właśnie zakupiłam kamień kiedy go otrzymam?

Staramy się by przesyłki w możliwie jak najkrótszym czasie trafiły do swojego odbiorcy, dlatego większość przesyłek wydajemy firmom kurierskim jeszcze tego samego lub kolejnego dnia. Przy wyborze dostawy kurierem, doręczenie zwykle jest już następnego dnia. Dostawa do Paczkomatu może zabrać dzień lub dwa dłużej. Dla kamieni o wartości powyżej 500 zł rekomendujemy wybór firmy kurierskiej wraz z ubezpieczeniem.

– Jak kamień będzie przygotowany do wysyłki?

Kamień pakowany jest w woreczek strunowy, następnie w folię powietrzną, tekturowe pudełeczko, znowu folia i kolejna warstwa tektury. Takie opakowanie uchroni kamień nawet przed podeptaniem przez nieuważnego kuriera. Z doświadczenia wiemy, że estetyczne plastikowe pudełka w razie zgniecenia wyrządzają duże szkody. Dodatkowo cały proces przygotowania do wysyłki i pakowania jest rejestrowany. Kiedy otrzymujesz przesyłkę sprawdź czy nie nosi ona śladów otwierania. Ze względów bezpieczeństwa nie umieszczamy na opakowaniu zewnętrznym informacji co dokładnie kryje się w przesyłce. Najczęściej zawartość określana jest jako “półfabrykaty”.

– Czy dostanę do kamienia jakieś dokumenty potwierdzające zakup?

Wszystkie firmy prowadzące legalną sprzedaż są zobowiązane do wystawienia dokumentacji sprzedażowej w postaci paragonu lub faktury. Do każdego zakupu wysyłamy drogą elektroniczną fakturę za zakup oraz dokumentację kamienia.

– Poszukuję kamienia którego w tej chwili nie posiadacie Państwo w swojej ofercie, czy mogę prosić o pomoc?

Oczywiście, zajmujemy się również sprowadzeniem kamieni wyjątkowych lub trudno dostępnych. Poszukujemy na zamówienie okazów zoptymalizowanych pod budżet Kupującego. Przed decyzją zakupową wysyłamy propozycje, zdjęcia, filmiki do akceptacji, tak, by wybrać najbardziej odpowiadający Zamawiającemu okaz. Czas realizacji bywa zależny od wielu czynników i ustalany jest indywidualnie.

– Szukam kamienia do projektu – czy możecie coś doradzić?

Tak, sami też projektujemy i jeśli zostaną nam podane bliższe dane dotyczące projektu chętnie zasugerujemy pewne rozwiązania.

– Kamień mi się nie podoba jak wygląda procedura zwrotu?

Kamień zakupiony u nas jeśli nie spełnia oczekiwań nabywcy, oczywiście można zwrócić. Z prawa zwrotu można skorzystać do 14 dni od dnia otrzymania przesyłki. Prosimy o dołączenie oryginalnego opakowania. Bez niego możemy mieć wątpliwości czy kamień faktycznie pochodzi z naszej dystrybucji a tym samym spowodować odmowę przyjęcia. Dodatkowo kamień nie może posiadać śladów zniszczeń jak rysy czy uszczerbki. Zwrot kosztów następuje po aprobacie faktury korygującej i zazwyczaj nie później niż 7 dni roboczych, jednakże gwarantujemy sobie termin do 14 dni. Więcej informacji >> POLITYKA ZWROTÓW <<

– Chciałabym kamienie obejrzeć przed zakupem czy jest taka możliwość?

Niestety nie możemy zaoferować takiej możliwości, nie prowadzimy także odbiorów osobistych. Możemy zaproponować wysłanie wybranych kamieni przesyłką za pobraniem z uzgodnieniem wcześniejszego możliwego zwrotu kamieni i rozliczenia. W tym celu prosimy o bezpośredni kontakt z biurem.

– Czy dla stałych klientów lub producentów biżuterii przewidujecie jakieś zniżki?

Oczywiście. Wraz z rozwojem relacji partnerskich przyznawane są progi rabatowe uprzyjemniające kolejne zakupy. Dla stałych prywatnych odbiorców również mamy atrakcyjne zniżki. Upusty przyznawane są za pomocą indywidualnych kodów rabatowych.

– Czy mogę złożyć zamówienie innym sposobem niż przez sklep?

Kamienie zamówić u nas można na wiele sposobów – przez koszyk w witrynie sklepowej, przez telefon, mail, instagram, facebook, również przez allegro jako użytkownik portalu lub klient niezarejestrowany. Sposób zamówienia nie wpływa na szybkość procesu realizacji. Przystępujemy do realizacji tak szybko jak tylko zostaną uzgodnione wszystkie szczegóły których wymaga zamówienie.

– Co znaczy zapis że kamień jest dostępny w 7 dni skoro deklarujecie Państwo szybkie wysyłki?

Kamienie posiadające informację na stronie o czasie wysyłki dłuższym niż 48h są oferowane w charakterze PREORDER oznacza to, że dany kamień wchodzi w skład najbliższej spodziewanej dostawy a faktycznie już jest w transporcie. Można dokonać zakupu takiego kamienia ale wysyłka nastąpi dopiero po przyjęciu nadchodzącej dostawy.

– Potrzebowałabym większej ilości zdjęć lub filmik video, czy można by było takie od Państwa uzyskać?

Tak,staramy się do każdego oferowanego kamienia dołączyć wiele zdjęć, oczywiście wykonamy następne lub filmik z prezentacją. Jeśli jest potrzeba konkretnego ujęcia np. w świetle słonecznym, na skórze, pomiędzy palcami etc. proszę napisać wiadomość – w kilka chwil doślemy wymagane ujęcia. Zdjęcia nie będą poddawane obróbce graficznej, przy ustawieniu jak najwierniejszego odwzorowania kolorów.

O co chodzi z tą płatnością Pay Po?

PayPo to wygodna nowa opcja zapłaty z odroczonym terminem. Za zakupy nie przekraczające wraz z dostawą 1000 złotych rachunek zapłaci nasz partner. Po upływie miesiąca przyjdzie powiadomienie, że wymagana jest płatność, można ją wtedy też rozłożyć na 4 nisko oprocentowane raty. W praktyce można kamień zamówić, obejrzeć i zapłacić w dowolnym momencie przed upływem miesiąca bez jakichkolwiek dodatkowych czy ukrytych kosztów. Proces zakupu jest maksymalnie uproszczony i nie są wymagane dokumenty potwierdzające dochody. Po więcej informacji zapraszamy na stronę naszego partnera https://paypo.pl

Translate »