Blog Szafirowy’m okiem czyli o blogu na blogu

Otwieramy sezon blogowy, sezon całoroczny, niezależny od świąt, dni wolnych od pracy czy wyborów samorządowych. Wpisy poświęcimy tematyce naszej pasji czyli kamieniom szlachetnym, minerałom, tworzeniu biżuterii i temu co nas w danej sytuacji zaintryguje. Sprawdź co zawiera nasz blog.

Co znajdziesz na blogu?

Jeśli jesteś fascynatem kamieni lub po prostu lubisz wyjątkową i wyrafinowaną biżuterię z pewnością lektura bloga sprawi ci przyjemność. Podłechce twoją wyobraźnię lub podsunie pomysły na własne realizacje. Szukasz idealnego kamienia dla siebie? Rozpoczynasz przygodę z kolekcjonowaniem kamieni a może jedynie chcesz oderwać się na chwilę od burej codzienności? Jesteśmy tu dla ciebie.

Pomysły na blogowe wpisy pojawiają się samorzutnie, tworzone są dla osób nie tylko posiadających bogatą wiedzę w branży ale również osób, które chcą dopiero poznać wyjątkowy świat minerałów. Więc jeśli masz pomysł o czym chcesz u nas przeczytać lub chcesz zadać pytania – śmiało skontaktuj się z nami. Napiszemy tekst jakiego potrzebujesz.

Geneza


Kamienie szlachetne towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Człowiek pierwotny podniósł kiedyś z ziemi kamyk, który wyglądał inaczej od pozostałych. Musiał mieć jakąś wartość, szybko przypisano mu szczególną moc lub uznawano go za dar podarowany przez bóstwo. Dzisiaj za piękny kamyk człowiek jest gotowy zapłacić nawet miliony dolarów. Nie zmieniło się jedno – nasza chęć posiadania czegoś niezwykłego, wyjątkowego, czegoś co sprawia radość, buduje uczucie szczęścia. A szczęście można zobaczyć gołym okiem – wystarczy, że kamień spotka się z promieniem słońca!

Wielu kamieniom przypisuje się magiczne moce – przyciągania pieniędzy (szmaragd, malachit), miłości (kwarc różowy), powodzenia w realizacji planów (topaz), lub wręcz przeciwnie obarcza się je winą za niepowodzenia (onyks) lub uznaje za wręcz pechowe (perły). We wpisach zmierzymy się z obiegowymi opiniami i wytłumaczymy skąd się biorą podobne wierzenia. Osobiście uważamy, że obwinienie minerału za niepowodzenie jest równoznaczne z obarczeniem winą pogody lub trajektorii lotu ptaków. Nie ma kamieni nieszczęśliwych. Znane są historie kamieni, za którymi ciągnie się krwawy szlak, nie jest to jednak cechą danego kamienia ale dziejami ludzkiej niegodziwości.

Dla nas każdy kamień jest wyjątkowy i tą wyjątkowość chcemy przekazać Tobie. Więc zaparz kubek kawy i wejrzyj z nami w magiczny świat klejnotów!

Zapraszamy na blog Szafirowy’m okiem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Translate »